Belugas lēcas, kas pazīstamas arī kā melnās lēcas, ir mazu, apaļu lēcu veids, kas savu nosaukumu ieguvis no līdzības ar Beluga ikriem to spīdīgi melnās krāsas dēļ. Šīs lēcas ir populāra lēcu šķirne, ko izmanto ēdiena gatavošanā, un tās ir pazīstamas ar savu bagātīgo, zemes garšu un stingro tekstūru.
Beluga lēcas bieži izmanto salātos, zupās, sautējumos un sānu ēdienos. Tās labi saglabā savu formu arī pēc vārīšanas, tāpēc ir piemērotas ēdieniem, kuros gribas, lai lēcas paliek neskartas un nekļūtu putrainas. To uzkrītošā izskata dēļ tos bieži izmanto, lai pievienotu ēdieniem vizuālu pievilcību, it īpaši, ja tie ir kontrastēti ar citām krāsainām sastāvdaļām.
Tāpat kā citi lēcu veidi, beluga lēcas ir arī labs olbaltumvielu, šķiedrvielu un dažādu būtisku uzturvielu avots. Salīdzinot ar dažiem citiem pākšaugiem, tie gatavojas salīdzinoši ātri un pirms gatavošanas nav jāmērcē, tāpēc tie ir ērta iespēja ēšanai.
Eko planet melnās belugas lēcas ir izgatavotas no lēcām, kas audzētas pēc bioloģiskās lauksaimniecības principiem. Bioloģiskā lauksaimniecība parasti ietver izvairīšanos no sintētisko pesticīdu, herbicīdu un ģenētiski modificēto organismu (ĢMO) izmantošanas un ilgtspējīgu un videi draudzīgu lauksaimniecības metožu veicināšanu.
Viena no bioloģiskās pārtikas priekšrocībām ir tā, ka tajā var būt mazāk kaitīgu sintētisko ķīmisko vielu atlikumu, ko izmanto tradicionālajā lauksaimniecībā. Turklāt, atbalstot bioloģisko lauksaimniecību, var veicināt ilgtspējīgāku un videi draudzīgāku lauksaimniecības praksi.
Uzglabāšanas nosacījumi: pēc atvēršanas iepakojumu glabāt cieši vēsā un sausā vietā.
Sastāvdaļas: organiskās melnās lēcas.
Svarīgi: iepakots vidē, kurā ir zemesrieksti un citi rieksti, sezama, sojas un lipekļa produkti.
Uzturvērtība uz 100 g
Enerģētiskā vērtība | 1241 kJ/ 296 kCal |
Tauki | 1.1 g |
- no viņiem sāta | 0.2 g |
Ogļhidrāti | 30 g |
- no to cukuriem | 2 g |
Šķiedru materiāli | 10.7 g |
Olbaltumvielas | 26 g |
Sāļi | 0.2 g |
Ar unikālu izskatu un bagātīgu tekstūru Beluga lēcas var izmantot dažādos ēdienos, pievienojot garšu, uzturvērtību un vizuālo pievilcību. Šeit ir dažas idejas Beluga lēcu lietošanai:
Salāti: Beluga lēcas ir lieliski piemērotas salātiem. Pagatavojiet lēcas, līdz tās ir mīkstas, bet joprojām ir stingras, pēc tam ļaujiet tām atdzist, pirms apmētājiet tās ar sasmalcinātiem dārzeņiem, zaļumiem un garšīgu mērci. Tie piešķir salātiem jauku tekstūru.
Zupas un sautējumi: pievienojiet vārītas belugas lēcas zupām vai sautējumiem, lai palielinātu to uzturvērtību un piešķirtu tām nedaudz košļājamu tekstūru. Tie ir lieliski piemēroti sātīgās dārzeņu zupās, pupiņu sautējumos un pat gaļas zupās.
Piedevas: Pasniedziet vārītas belugas lēcas kā piedevu, kas garšotas ar zaļumiem, garšvielām un olīveļļas lāsumu. Tie lieliski sader ar grauzdētiem dārzeņiem, grilētu gaļu vai zivīm.
Pildīti dārzeņi: ja neēdat gaļu, pildiet papriku, cukini vai citus dārzeņus ar vārītām beluga lēcām, rīsiem vai kuskusu, sasmalcinātiem dārzeņiem un garšvielu maisījumu. Vāra, līdz dārzeņi ir mīksti un garšas sajaucas.
Meksikas lēcu tako: izmantojiet vārītas beluga lēcas kā tako pildījumu. Garšojiet tos ar tako garšvielām un pasniedziet ar iecienītākajiem tako piedevām, piemēram, salātiem, tomātiem, sieru un salsu.
Aukstie lēcu salāti: izveidojiet aukstos lēcu salātus, apmetot vārītas belugas lēcas ar kubiņos sagrieztiem gurķiem, ķiršu tomātiem, sarkanajiem sīpoliem, fetas sieru un iecienītāko vinegretu.
Pirms gatavošanas neaizmirstiet mazgāt un šķirot lēcas, lai noņemtu netīrumus. Gatavošanas laiks var atšķirties, bet beluga lēcas parasti gatavo apmēram 20-25 minūtes. Gatavošanas laikā vislabāk ir uzraudzīt tos un pārbaudīt gatavību.
Esiet radošs un eksperimentējiet ar dažādām sastāvdaļām un garšām, lai atrastu savu iecienītāko veidu, kā izmantot Beluga lēcas savā gatavošanā. Labu apetīti!
Kvinoja ir ļoti barojoša un bieži tiek slavēta par ieguvumiem veselībai. Tas ir labs olbaltumvielu avots, kas satur visas deviņas neaizvietojamās aminoskābes, padarot to par pilnvērtīgu olbaltumvielu avotu. Kvinoja ir arī bagāta ar šķiedrvielām, vitamīniem un minerālvielām.
Griķi satur daudz šķiedrvielu, antioksidantus un visas neaizstājamās aminoskābes, kas ir ārkārtīgi noderīgas cilvēka organismam. Organiski grauzdētus griķu putraimus parasti izmanto kā vakariņu sastāvdaļu kopā ar dārzeņiem vai gulašiem un kā piedevu zupām, sautējumiem un pastētēm.
Sasmalcinātas auzas ir garšīga un barojoša piedeva ēdienreizēm. Tas ir izgatavots no lobītiem un šķeltiem auzu graudiem.
Organiski sasmalcināti kukurūzas putraimi, iegūti no kukurūzas graudiem. No tiem gatavo slaveno itāļu polentu, kas var būt arī salda, piem. brokastīs ar žāvētiem augļiem, un sāļie - ar galvenajiem ēdieniem.
Organiskie dzeltenie zirņi ir ļoti barojoši, un tos bieži izmanto tradicionālos ēdienos, piemēram, zirņu zupā vai zirņu un krekeru uzkodās.
Pilngraudu, aromātiski melnie rīsi ar izcilu garšu.
Melnās lēcas - mazas lēcas, kas atgādina melnos ikrus, tāpēc tās sauc arī par Beluga. Beluga lēcas ir labs olbaltumvielu, šķiedrvielu, dzelzs un citu būtisku uzturvielu avots. Piemērots salātiem, sautējumiem, zupām.
Lieliski piemēroti biezputru, zupu un dažādu konditorejas izstrādājumu pagatavošanai.